Wpisy archiwalne w miesiącu

Lipiec, 2011

Dystans całkowity:1026.37 km (w terenie 96.00 km; 9.35%)
Czas w ruchu:54:23
Średnia prędkość:18.87 km/h
Suma podjazdów:970 m
Liczba aktywności:27
Średnio na aktywność:38.01 km i 2h 00m
Więcej statystyk

taka sobie wycieczka

Sobota, 30 lipca 2011 · Komentarze(1)
Kategoria duch
Takie tam rowerowanie tylko celem rozruszania się. Jak wracałam to i tak mżyć zaczęło. Przynajmniej nadrabiam zaległości książkowe.

praca

Piątek, 29 lipca 2011 · Komentarze(4)
Kategoria duch, praca
No to ostatnia rąbanka za nami. Teraz to już tylko weekend, przez całe dwa dni. Jak dla mnie wypas!!

praca i rybka

Czwartek, 28 lipca 2011 · Komentarze(4)
Kategoria duch, praca
Po rybkę jeżdżę do (uwaga, reklama) MarcPolu. Wyczaiłam, że tam mają dobrą i świeżą i zawijanie tam weszło mi już w nawyk. Mam też podskórne wrażenie, że panie z obsługi też mnie już rozpoznają. Bo w sumie jak wiele osób ubranych w obcisłe i kask kupuje rybę??

wielka woda

Środa, 27 lipca 2011 · Komentarze(5)
Kategoria duch, praca
Rano tak zmokłam, że już bardziej się nie da, ale mimo deszczu ze trzech rowerzystów minęłam. Duch w narodzie nie zginął, albo może nie utopił się rzec powinnam. Za to wieczorem było mi oszczędzone, dzięki wypracowywaniu nadgodzin w pracy udało mi się wbić w okienko międzydeszczowe i dotrzeć prawie suchą stopą.
Ale mam już dość tego deszczu. Mam już tak dość, że jestem u kresu wytrzymałości. Jeśli jutro znowu będzie to samo, to chyba wyrwę sobie wszystkie włosy. I będę chodzić łysa. Co też ma swoje zalety - bo na przykład w taki dzień jak dziś nie trzeba suszyć czupryny suszarką do rąk zawieszoną w damskiej łazience.
Czy naprawdę trzeba zarżnąć czarnego koguta, czy inną owcę żeby to słońce w końcu wyszło??

No i stało się!

Wtorek, 26 lipca 2011 · Komentarze(7)
Kategoria duch, praca
Dostałam mandat, czyli jestem zua.
Straż Miejska przyczaiła się rankiem między rondem Żaba a mostem Gdańskim, przy Namysłowskiej. I wyhaczyli mnie jak przejeżdżałam przez przejście dla pieszych. Mea culpa nie da się ukryć, więc nie mam pretensji, ani się nie zamierzam wypierać. Jeżdżę tamtędy codziennie po chodniku i codziennie przejeżdżam przez przejście, robię to z premedytacją, żeby nie jechać pod wiaduktem, bo tamże to kierowcy lubią wcisnąć gaz do dechy - nie rozumiem zresztą dlaczego, przecież zaraz są kolejne światła. Ale może zmęczeni korkiem na św. Wincentego, czy Odrowąża próbują odreagować. Jakkolwiek by nie było zawsze wolałam objeżdżać ten kawałek chodnikiem. No i tak - akcja uważam z jednej strony słuszna - przejeżdżać przez przejście nie można. Ale jaki jest jej cel? Bo szumna nazwa "rowerem bezpiecznie do celu" jakoś do mnie nie przemawia. Dlatego, że w rzeczywistości dostałam mandat za nieprawidłową, ale bezpieczną jazdę i teraz, żeby uniknąć kolejnych mogę albo dalej jeździć chodnikiem kryjąc się przed SM, albo jeździć ulicą, czyli przepisowo, ale niebezpiecznie. No cóż - element finansowy przemawia do mnie jednak najbardziej, bo na jazdę chodnikiem zwyczajnie mnie nie stać.
Czy to jest to co SM chce osiągnąć?

Beskidy... goodbye my love

Poniedziałek, 25 lipca 2011 · Komentarze(6)
Kategoria duch, praca
Już się witałam z gąską, już jedną nogą byłam w Bielsku, już już jednym kołem wjeżdżałam na górkę, a drugim już prawie zjeżdżałam, już taś taś gąseczko... i nagle się wzięły białe i poddały. Laska, która sama zainicjowała ten wyjazd dziś z niego zrezygnowała. Miało być tak pięknie, a wyszło jak zwykle.
No więc mam wolne miejsce na weekendowy wypad w Beskidy jeśli ktoś reflektuje. Ratujmy co się da. Bo jak nie uratujemy, to będę musiała wymyślić coś innego.

Wisłę wpław przejechać

Niedziela, 24 lipca 2011 · Komentarze(8)
Kategoria duch
Wycieczka rekreacyjna z Sigmą w tempie konwersacyjnym :)
Udało się uniknąć i wieczornej burzy i przelotnych opadów w ciągu dnia - posiadówki w kawiarni mają bowiem wiele zalet, a ciastka są tylko jedną z wielu :)
Aczkolwiek suchą stopą wrócić się nie udało, bo Wisła zalała ścieżkę na praskim brzegu. Ale przebrnęłyśmy, jak to my. Najpierw góry, teraz rzeki, strach myśleć co będzie dalej.

do kina

Sobota, 23 lipca 2011 · Komentarze(0)
Kategoria duch
na Debiutantów. Bardzo udana wycieczka :)

praca

Czwartek, 21 lipca 2011 · Komentarze(4)
Kategoria duch, praca
czyli brudzenia nowych podzespołów ciąg dalszy...
Rano po drodze trzech kierowców próbowało mnie przejechać. Lama wyjeżdżająca z parkingu (to już drugi raz, gdzie te laski mają oczy? w torebce??), miszcz kierownicy, który wymijał samochód stojący na jego pasie, więc jechał po moim i chyba chciał mnie zmieść z powierzchni ziemi - i tu serio się przestraszyłam, bo było na centymetry. A trzeci był jakiś podtatusiały ślepowron co skręcał w prawo - pieszych przepuścił, a mnie już nie widział, bo jak powszechnie wiadomo kask rowerzysty oprócz niekwestionowanych walorów estetycznych ma przecież tę zaletę, że czyni rowerzystę niewidocznym. Nawet jeśli ma zielone i jedzie jak PoRD przykazał po DDRze.
Tak czy siak nikomu nie udało się mnie pozbyć, więc będę dalej rowerkiem jeździć. Chociaż czasem wolałabym walcem.
W każdym przypadku miałam pierwszeństwo i w każdym przypadku mogłam je w dupencję cmoknąć i tyle. Wszyscy to znamy aż za dobrze... Ale czasami tak mnie to wkurza, że mam ochotę na złość tym dupkom nie zjechać, nie zahamować, nie unikać, tylko jechać prosto i niech oni się martwią. Tylko, że do czego by to prowadziło? Że będą edukowani moimi złamanymi kośćmi i o zgrozo połamanym rowerem??! No na to, to nie bardzo mam ochotę.
I tak wściekła jak angielska krowa chodziłam cały dzień, aż przyszedł wieczór i poleciałam do lasu na mały slalom między kałużami. Długie wybieganie na 7 km plus tradycyjne przebieżki. Idzie mi lepiej niż sądziłam.